Pirko: knyguklubas.lt
Nijolė | 2019-09-03
Tiems kas negali gyventi be knygų. Tik skaitant iškilo vienas klausimas, ar esant tokiai situacijai , kai nėra vilties išgyventi ,sugebėtume dabar gelbėti knygas. Manau , kad tikrai atsirastų tokių žmonių , aš būčiau viena iš tų.
Pirko: knyguklubas.lt
Brigita | 2019-06-03
„Knygų gelbėtojai Vilniaus gete“ – istorinis kūrinys pasakojantis apie Vilniaus gete veikusią „Popieriaus brigadą“, kurios nariai rizikuodami savo gyvybėmis bandė išsaugoti knygas, dokumentus bei kitus žydų kultūrą simbolizuojančius daiktus.Knygoje didžiausias dėmesys skiriamas penkioms asmenybėms, kūnu ir dvasia kovojusiems už tuomet utopine laikytos idėjos įgyvendinimą – Šmerkė Kačerginskis, Zeligas Kalmanovičius, Rachelė Krinski, Hermanas Krukas bei Abraomas Suckeveris. Tačiau jie nebuvo vieninteliai – skaitant susidaro įspūdis, kad dauguma Vilniaus žydų buvo pasiryžę paaukoti viską dėl kultūros išsaugojimo ateities kartoms, nes patys jau buvo susitaikę praradę dabartį, praradę gyvenimą.Po šios knygos daugybė Vilniaus vietų turės kitokią reikšmę: Paneriai – masinio žudymo mėsmalė, senamiestis – getas, o jo pastatai primins kitokias, į atmintį įsirėžusias ten gyvenusių, kentėjusių ir už savo ateitį ir kultūrą kovojusių žmonių istorijas. Pavyzdžiui, kokią paslaptį ir istoriją slepia Vivulskio g. 18? O Šiaulių g. 6? Dabar jau žinau. Šie bei kiti pastatai dabar pasakoja istoriją, kuri taip giliai įsirėžė į atmintį.Šią knygą galėčiau prilyginti emociniam atominės bombos sprogimui... Protu nesuvokiama, ką žmonės aukojo gete, kad tik išsaugotų dalelę savo kultūros, dalelę savasties. Ši knyga ar bent jau jos ištraukos turėtų būti įtrauktos į istorijos pamokų rekomenduojamos perskaityti literatūros sąrašą, nes tik kalbėdami apie praeities žiaurumą ir mokydami ateinančias kartas galime pakeisti ateitį, kad daugiau niekada tokie dalykai nepasikartotų prieš jokią kitą žmonių grupę. „Pasibaigus renginiui, jauna žurnalistė uždavė Rachelei klausimą. Kodėl ji rizikavo gyvybe dėl knygų? Nė nesusimąsčiusi, ši atsakė: ‘Tuomet nemaniau, jog mano gyvybė priklauso man. Manėme, kad galime šį tą nuveikti ateities labui.‘ “.
Pirko: zmonesknygos.lt
Almantė | 2020-04-14
Dar viena knyga, kurią galima pavadinti „mano”, kai ne tik negali atsitraukti nyo skaitymo, bet dar ir istorines žinias papildai. Reiktų prisipažinti, šitą „pildymą” buvau gerokai apleidusi... Tai knyga apie bandymą išgelbėti knygas, savos kultūros lobius, kovoti už save, savo įsitikinimus ir, galiausiai, bandymą išlikti savimi. Vokiečiai pasitelkė į getą uždarytus žydus bando išrūšiuoti, ką iš žydų kultūros turtų išvežti į Vokietiją, ką sunaikinti. Žydai babdo gabenti vertybes į slėptuves, nors niekas nežino kur didesnė tikimybė išsaugoti. Greta knygų gelbėjimo pasakojamos pagrindinių gelbėtojų istorijos. Vieni iš jų žūsta, kiti išlieka. Ir vėl susiduria su sunkiu sprendimu: ar vertybes palikti Sovietų Sąjungoje, ar išgabenti kontrabanda į JAV, kur pateko Vokietijoje atrasti priplėšti kultūriniai lobiai.Man ši knyga labai patiko. Rekomenduoju.