Mobilieji telefonai

Rasta: 8313

Filtrai
Paieška kategorijoje
Parduotuvės
 1. Rodyti visus »
Ekrano tipas
Ekrano dažnis
Ekrano įstrižainė
 1. Rodyti daugiau »
Ekrano raiška
 1. Rodyti daugiau »
Procesorius
 1. Rodyti daugiau »
Vidinė talpa
 1. Rodyti daugiau »
Operatyvioji atmintis (RAM)
 1. Rodyti daugiau »
Galinė kamera
 1. Rodyti daugiau »
Priekinė kamera
 1. Rodyti daugiau »
Sim kortelė
Mobilus internetas
NFC
Baterijos talpa
 1. Rodyti daugiau »
Spalva
 1. Rodyti daugiau »
Išleidimo metai
 1. Rodyti daugiau »

Kaip išsirinkti mobilųjį telefoną?

Pastaruosius dešimt metų išmaniųjų telefonų rinka – viena sparčiausiai augančių. Kol skeptikai kasmetinį prieaugį vertina, kaip artėjimą prie globalių lubų (skaičiuojama, kad šiuo metu pasaulyje išmaniaisiais telefonais naudojasi beveik 1,5 mlrd. žmonių), technologijų fanai laukia, kokiais naujausiais sprendimais ir funkcijomis nustebins didieji išmaniųjų telefonų gamintojai. Pasiūla didžiulė, tad kaip išsirinkti tą įrenginį, kuris patenkintų visus lūkesčius ir taptų funkcionalia kasdienybės dalimi?

mobilieji telefonai

Įsivertinkite savo poreikius

Pasiūla didžiulė, todėl labai svarbu, kad žinotumėte, kokie jūsų tikrieji poreikiai. Ar jums reikės didelio ekrano? O gal ieškote tokio modelio, kurį patogiai galėtumėte valdyti viena ranka? Galbūt jums svarbi baterijos gyvavimo trukmė, o gal šią savybę iškeistumėte į kokybišką telefono kamerą? Jei dažnai keliaujate, vertėtų svarstyti modelius su dviguba SIM kortelės galimybe. O, jeigu esate melomanas, jūsų prioritetų sąraše turėtų atsirasti poreikis didelei muzikos saugyklai telefone.

Naudinga visus poreikius susirašyti ir lyginant skirtingus modelius, ieškoti, kas atitinka išvardintus kriterijus. Jei svarstote, ar apsimoka pirkti naujausią telefono modelį, skaitykite mūsų blogo įrašą: Ar apsimoka pirkti naujausią telefono modelį?.

Pasirinkite operacinę sistemą

Amžinas karas tarp „Android“ ir „iOS“ gerbėjų nėra iš piršto laužtas. Nors šios operacinės sistemos yra nesudėtingos ir palaiko daugybę aplikacijų, perėjimas nuo vienos prie kitos gali sukelti trumpalaikį diskomfortą.

„Android“ sistema siūlo platų įrenginių pasirinkimą pagal kiekvieno kišenę. Ši operacinė sistema pasižymi platesne parinkčių pasiūla ir idealia „Google“ produktų integracija. Pagrindinis šios operacinės sistemos privalumas – lankstumas individualių poreikių atžvilgiu (dėl parametrų bei mobiliųjų programėlių gausos). „Apple“ „iOS“ sistema labiau primena uniformą, bet ji saugesnė, „App Store“ ir „Apple“ įrenginiams pritaikytos aplikacijos šiek tiek kokybiškesnės, patogesnės naudoti.

Į ką turėtumėte atkreipti dėmesį?

 • Dizainas. Jei ieškote išmaniojo, kurį galėtumėte valdyti viena ranka, būtinai prieš tai išmėginkite pasirinktą modelį. Įvertinkite, ar pagrindinių mygtukų išdėstymas jums patogus, ar lengvai galite atrakinti / užrakinti ekraną ir pan. Šiuo metu didžioji dalis telefonų turi stiklines puses, todėl tokie modeliai yra trapesni, slidesni, mažiau atsparūs dūžiams – ar tai jums svarbu? Gal šį trūkumą norėsite išspręsti silikoniniu dėklu? Asmenims, norintiems rankoje patogaus laikyti bei daug vietos kišenėje neužimančio telefono, rekomenduojama rinktis įrenginį, kurio ekranas neviršija 6 colių. Tiesa, vis aktyviau parduodami telefonai su didesniu nei 6 colių ekranu.

 • Ekranas. Žiūrėdami į ekraną praleisite daug laiko, todėl įvertinkite, ar ekrano raiška jums maloni. Rinkitės bent jau Full HD 1920 x 1080 pikselių raišką.

 • Geras veikimas. Jį lemia du pagrindiniai elementai: procesorius ir operatyvioji atmintis. Kuo naujesnis modelis, tuo procesorius bus geresnis. Tai turės įtakos telefono veikimo greičiui ir efektyvumui. Jei jums nereikalingas mobilusis įrenginys žaidimams, tačiau telefoną planuojate naudoti daugiau žinučių rašymui ar naujienų portalų skaitymui, optimaliausias variantas – vidutinio našumo procesorius, dirbantis pakankamai greitai, tačiau neatbaidantis aukšta kaina. Jei kalbėtume apie „Android“ telefonus ir operatyviąją atmintį, patartina rinktis bent jau 4 GB modelius. Tai netaikytina „Apple“ telefonams, nes juose kiek kitaip tvarkoma atmintis, todėl šis skaičius gali būti mažesnis.

 • Kamera. Kasmet ši funkcija vis gerinama ir tobulinama. Geros kameros apibrėžimas yra platesnis nei megapikselių skaičius, todėl idealu, jei galite gyvai išmėginti fotografavimo galimybes. Jei tokios galimybės neturite arba ieškote papildomos informacijos, naudinga skirti laiko atsiliepimams ir apžvalgoms. Tai padės susidaryti išsamesnį ir tikslesnį vaizdą apie telefono kameros funkcionalumą, įdiegtas technologijas ir atnaujinimus. Apie kamerų reitingus daugiau galite sužinoti kamerų kokybės testuotojų svetainėje DxOMark.

 • Baterijos laikymo trukmė. Jūs tikrai norite, kad telefonas „laikytų“ kiek įmanoma ilgiau po įkrovimo. MAh vertinimas jums suteiks šiek tiek daugiau informacijos apie baterijos laikymo trukmę, bet tam įtakos turės ir ekrano dydis, rezoliucija, programinė įranga, todėl pateikiamus skaičius turėtumėte vertinti kritiškai. Plačiau apie konkrečių telefonų modelių baterijų gyvavimo trukmę galite sužinoti GSMArena.com įrankio pagalba.

 • Saugykla. Naujausi išmanieji modeliai dažniausiai turi pakankamai dideles vidines duomenų saugyklas. Daugelis rekomenduoja rinktis bent jau 64 GB saugyklą, o dar geriau, jei galite turėti 128 GB. Žinoma, saugyklos dydis priklauso ir nuo to, kaip naudojate patį telefoną. Jei mėgstate įrenginyje turėti visą MP3 kolekciją, normalu, kad jums reikės didesnės saugyklos. Duomenų saugojimą padeda išspręsti ir Micro SD kortelės, bet jų lizdus rasite tik „Android“ telefonuose. „Apple“ fanai neturėtų nuliūsti, nes duomenis taip pat galima saugoti „debesyje“.

 • Apsauga nuo vandens. Jei nerimaujate, kad mobilusis telefonas gali sugesti sušlapęs, įsitikinkite jog jis turi standartizuotą apsaugą nuo vandens. Dažniausiai telefono specifikacijoje pamatysite ženklinimą „IP67“ ar „IP68“, tai reiškia, kad prietaisas gali būti panardintas į 1 metro gylį ir išbūti po vandeniu iki 30 minučių. Taip pat toks telefonas bus apsaugotas nuo žalingo dulkių poveikio.

 • Bekontakčiai atsiskaitymai. Šiuo metu Lietuvoje populiarėja bekontakčiai atsiskaitymai telefonu pasitelkus NFC (ryšių mažame lauke) technologiją. NFC modulį turintis įrenginys gali keistis informacija su mokėjimų terminalu. Tai yra labai patogu, nes nereikia su savimi nešiotis piniginės ir banko kortelių. Užtenka tik priliesti ir mokėjimas už pirkinius bei paslaugas bus atliktas.