Nešiojamos kolonėlės

Rasta: 1479

Filtrai
Populiarūs filtrai
  1. Nuolaidos
Paieška kategorijoje
Kaina
-
Parduotuvės
  1. Rodyti visus »

Kaip išsirinkti nešiojamą kolonėlę?

Lengvos ir kompaktiškos kolonėlės. Šiuo metu rinkoje galima rasti daug nešiojamų kolonėlių, kurios yra ypač lengvos ir kompaktiškos. Tokie modeliai visada tilps į jūsų kišenę ar kuprinę. Jeigu jums svarbu, kad kolonėlę galėtumėte visada pasiimti su savimi, jos dydis neturėtų viršyti 15 cm.

Garso kokybė. Ją nurodo 4 pagrindiniai parametrai, kurie leis įvertinti garso kokybę, realiai neišbandžius kolonėlės:

  • Galia. Ji matuojama vatais ir kuo didesnis šis parametras, tuo didesnį garsą kolonėlė gali skleisti. Tai taip pat glaudžiai susiję su garso stiprumu, kuris matuojamas decibelais. Ši priklausomybė nėra tiesinė – jei garso stiprumą padidinsite 3 kartus, garsas nepatrigubės. 15–20 vatų kolonėlė sukuria apie 80 decibelų garso stiprumą. Tokio garso ir stiprumo pakanka, jei muzikos norėsite klausytis lauke. Dažniausiai išnaudojame iki 80 proc. kolonėlės galios, nes maksimali galia gali sukelti girdimus garso iškraipymus.
  • Dažnių diapazonas. Čia taip pat galioja taisyklė – kuo daugiau, tuo geriau. Žmogus gali suvokti nuo 20 Hz iki 20 000 Hz garsų spektrą. Kuo didesnį diapazoną atkuria belaidė kolonėlė, tuo geriau, kokybiškiau, švariau suvoksime ir girdėsime garsą. Idealu, jei kolonėlė gali atkurti 50 Hz – 20 000 Hz dažnių juostą.
  • Garso sistema. Kiekviena sistema susideda iš tam tikro kanalų skaičiaus. Kanalai nurodo garsiakalbių, kurie skleis garsą, skaičių. Populiariausios yra dvi konfigūracijos, kurios žymimos skaitmenimis 2.1 ir 5.1. Pirmasis skaičius nurodo garsiakalbių kiekį, antrasis po taško – žemųjų dažnių garsiakalbio buvimą. Dauguma nešiojamų kolonėlių turi 1.0, 2.0 arba 2.1 sistemą. Pastaroji garsą atkuria kokybiškiausiai. 5.1 sistema dažniausiai naudojama kolonėlėse, kurios skirtos didelėms erdvėms, nes išgauna erdvinį garsą.
  • Nominali varža. Tai omais matuojamas vienetas, kuris nusako, kokią galią kolonėlė gali priimti per sekundės dalį. Paprastai kolonėlių varža siekia 4, 8 arba 16 omų. Renkantis nešiojamą kolonėlę atsiminkite, kad kuo mažesnė varža, tuo bus geresnė garso kokybė.

Baterija. Renkantis kolonėlę, atkreipkite dėmesį, kad jos baterija laikytų bent 6 valandas nepertraukiamo veikimo režimu. Ypač kokybiškų kolonėlių baterija gali laikyti net iki 24 valandų, o prastesnių – iki 3 valandų. Dar vienas svarbus parametras – įkrovos laikas. Dalis modelių turi greito įkrovimo funkciją, kuri ypač patogi dažnai naudojant įrenginį. Taip pat kai kurios kolonėlės turi naudingą papildomą funkciją – jos gali veikti kaip išorinė baterija kitiems įrenginiams.

Prijungimo būdai. 3 pagrindiniai būdai, kaip įrenginį galima prijungti prie kolonėlės:

  • Bluetooth. Kolonėles su šio tipo prijungimu naudoti labai lengva. „Bluetooth“ turi ribotą belaidį diapazoną, veikiantį iki 30 metrų, bet daugumai vartotojų tokio atstumo visiškai pakanka.
  • Wi-Fi. Pirminis tokios kolonėlės nustatymas gali būti sudėtingesnis, tačiau vėliau tokia kolonėle naudotis tampa ypač patogu. Wi-Fi pagrindu veikiančios kolonėlės turi didesnį funkcionalumą, pavyzdžiui jos gali savarankiškai prisijungti prie „Spotify“ arba virtualios asistentės „Alexa“. Tolimesniam tokios kolonėlės valdymui nereikia išmaniojo telefono.
  • Prijungimas 3,5 mm. Tai rečiausiai naudojamas prijungimo būdas, kai įrenginys su kolonėle sujungiamas specialiu laidu. Jis naudingas, jei esate vietoje, kurioje nėra belaidžio interneto arba norite išplėsti „Bluetooth“ kolonėlės veikimo atstumą.

Laisvų rankų įranga. Patogi ir naudinga funkcija, jei kolonėlės veikimo metu sulaukiate skambučio – tuomet galite atsiliepti ir kalbėti per kolonėlę. Pokalbio metu muzika nustoja groti, o jam pasibaigus toliau tęsiasi.

Kelių kolonėlių sujungimas. Tai kol kas reta „Bluetooth“ kolonėlių funkcija, bet populiari tarp Wi-Fi įrenginių. Ji naudinga, jei patalpoje norite sukurti labiau erdvinį garsą. Viena kolonėlė to padaryti negali, nes garsas sklinda iš vieno taško, bet jei skirtingose vietose padėsite kelias kolonėles ir sujungsite jas į vieną sistemą, šis garso efektas bus sukurtas.

Balso asistentai. Daugelį Wi-Fi modelių galima valdyti tik balso komandomis, be fizinių judesių. Šiuo metu rinkoje siūlomas gana platus virtualių asistentų pasirinkimas, iš kurių populiariausi „Alexa“, „Google Assitant“, „Siri“ ir „Bixbay“. Didžioji dalis kolonėlių būna pritaikytos palaikyti vieną, konkretų virtualų asistentą. Jų funkcionalumas sparčiai auga, kai kurie asistentai gali informuoti apie naujienas arba prisijungti prie internetinės radijo stoties.

Dizainas. Jei ketinate kolonėlę laikyti matomoje namų vietų, pagalvokite apie įdomų, šiuolaikišką ir prie interjero tinkantį jos dizainą. Jeigu tai bus jūsų vakarėlių atributas, verta rinktis ryškių spalvų ar labiau ekstravagantiško dizaino kolonėlę, kad ji taptų smagiu akcentu ir trauktų akį. Daugelis nešiojamų kolonėlių gamintojų siūlo skirtingų spalvų variacijas, kurios tiktų skirtingoms klientų asmenybėms ir poreikiams.

Valdymas. Kuo lengviau jūsų kolonėlė valdoma, tuo geriau. Kolonėlės nustatymo procesas turėtų būti toks paprastas, kad pakaktų įjungti ją, sujungti su įrenginiu ir mėgautis muzika. Pagrindiniams nustatymams prireiks vos kelių valdiklių ant kolonėlės – įjungimo/išjungimo, grojimo/pauzės, garso kontrolės, atsakymo į skambučius (jei tokią funkciją kolonėlė turi) ir „Bluetooth“ sujungimo.

Atsparumas vandeniui ir aplinkos poveikiui. Dauguma nešiojamų kolonėlių turi didesnį ar mažesnį atsparumą vandeniui. Rinktis reikėtų pagal tai, kokio atsparumo jums tikėtina reikės. Atsparumas vandeniui žymimas pagal IP (angl. ingress protection) skalę, kuri padeda įrenginius suskirstyti į klases. Pavyzdžiui, kolonėlė pažymėta kodu IPX2, bus atspari vandens purslams, todėl ją galima laikyti virtuvėje prie kriauklės. O kolonėlė, priklausanti IPX7 klasei, gali atlaikyti 30 minučių panardinimą į vandenį. Ši skalė taip pat nurodo ir atsparumą dulkėms. Jei po raidžių IP yra X – daiktas nėra atsparus dulkėms ir jo nepatartina neštis, pavyzdžiui, į paplūdimį. Jei IP kode vietoje raidės X yra skaičius – daiktas turi atsparumą dulkėms. Aukščiausias įmanomas atsparumo vandeniui ir dulkėms kodas yra IP68, bet jį turi labai nedidelis kiekis prietaisų. IP standartas nenusako prietaiso atsparumo smūgiams ar chemikalams, todėl jį gali sugadinti muiluotas ar labai sūrus vanduo.