Televizoriai

Rasta: 1764

Filtrai
Paieška kategorijoje
Parduotuvės
 1. Rodyti visus »
Įstrižainė
 1. Rodyti daugiau »
Energijos efektyvumas
 1. Rodyti daugiau »
Ekrano forma

Kokie yra pigiausi Televizoriai?

 1. Kištukas F7.0 mm su gumyte, kabelinis - 0.48€
 2. F-jungtis su F TV - 1.14€
 3. Antenos kištukas 2X F-jungtis su F-F adapteriu - 1.17€
 4. Perėjimas TV kištukas F lizdas kampu - 1.38€
 5. Laidas 2 x RCA - 2 x RCA, 1.5m - 1.68€

Kokie yra populiariausi Televizoriai gamintojai?

 1. Samsung
 2. LG
 3. Philips
 4. Sony
 5. Hisense

Kaip išsirinkti geriausią televizorių?

Televizorius – daugelio namų centras, šeimos pramoga ir ilgametis draugas viename. Todėl naujo televizoriaus pasirinkimas yra svarbus žingsnis, kuriam turite skirti pakankamai laiko. Šiame straipsnyje pasidalinsime pagrindiniais patarimais, į ką reikėtų atkreipti dėmesį ieškant geriausiai jūsų poreikius atitinkančio televizoriaus. Mes pateiksime svarbiausią informaciją aiškiai, paprastai ir be mistikos.  

Santrauka

Jei skaitymui galite skirti vos kelias minutes, dalinamės 5 pagrindiniais punktais, kurie padės priimti geriausią sprendimą.

 1. Jeigu planuojate žiūrėti „Netflix“ filmus ar aukštos kokybės video įrašus rinkitės 4K (Ultra HD) ir įsitikinkite, kad pasirinktas modelis turi HDR. Tai patys svarbiausi televizoriaus vaizdo parametrai.
 2. Kuo didesnis, tuo geriau. Niekas niekada nėra pasakęs, kad svajoja apie mažą televizorių. Didelė įstrižainė ir 4K technologija sukurs nepamirštamą žiūrėjimo patirtį.
 3. Nepermokėkite už HDMI kabelį. Rinkitės aukso vidurį – ne patį brangiausią ir ne patį pigiausią variantą. Pats brangiausias kabelis tikrai nerodys daug kokybiškiau už pigesnį.
 4. Investuokite į garsą. Ekrano vaizdas tik dalis malonios patirties. Antroji dalis – garsas. Į televizorių įmontuotos kolonėlės nėra geriausia, ką galite gauti, todėl apsvarstykite galimybę įsigyti papildomą garso įrangą. Šiuo metu itin populiarios garso sistemos „soundbar“.
 5. Televizorių pirkite iš patikimų pardavėjų. Nesigundykite pigesniais pasiūlymais skelbimų portaluose. Įsigiję televizorių iš patikimų tiekėjų, jūs gausite garantiją, remonto servisą ir kitą reikiamą pagalbą.

6 ŽINGSNIAI LINK IDEALAUS TELEVIZORIAUS PASIRINKIMO

1 žingsnis: Geresnės savybės kainuoja daugiau

Per pastaruosius 5 metus televizorių kainos tendencingai mažėja, todėl šiandien galite įsigyti 42 colių įstrižainės 4K raiškos išmanųjį televizorių su visais įmanomais madingais atributais už gana prieinamą kainą. Išleidę šiek tiek daugiau, į namus parsivešite tokį patį 65 ar 75 colių modelį. Brangesni modeliai turės ryškesnę juodą spalvą, geresnį kontrastą ir platesnį atkuriamų spalvų spektrą. Šie parametrai svarbūs, jei prie ekrano planuojate praleisti daugiau laiko ir jums svarbi vaizdo kokybė.

2 žingsnis: Pasirinkite ekrano dydį

Anksčiau televizorių dydis priklausė nuo svetainėje esančios sofos dydžio. Šiandieniniame pasaulyje tai visiškai nesvarbu. Daugelis naujausių TV vertintojų pritars, kad norint pilnai patirti 4K raišką, būtina vaizdą stebėti per kiek įmanomą didesnį ekraną. Televizorių gamintojai ne tik investuoja į rodomo vaizdo kokybę, bet ir į įrenginių dizainą. Nauji modeliai yra ploni, elegantiški, lengvai įsilieja į bet kokio dydžio erdvę, todėl neverta sukti galvos dėl per mažo kambario.

3 žingsnis: Pasirinkite OLED ar LED

Nors OLED pasirinkimas brangesnis, bet kol kas tai geriausia vaizdo technologija rinkoje. OLED vienareikšmiškai laimi vaizdo kokybės konkursą, tačiau geras 4K LED TV taip pat gali sukurti neįtikėtiną žiūrėjimo patirtį. Ši technologija pigesnė, todėl dalį sutaupytų pinigų galėsite skirti kokybiškai garso kolonėlei ar net visai garso sistemai. Toks derinys padės sukurti kino teatro pojūtį jūsų namuose.

4 žingsnis: Pasirinkite rezoliuciją

Užbėgant už akių – jei planuojate žiūrėti „Netflix“ filmus ar aukštos kokybės vaizdo, rinkitės 4K rezoliuciją. Šiuo atveju, pikselių kiekis laimi, o 4K turi 6 milijonais pikselių daugiau nei įprastas HD. Svarbu prisiminti, kad 4K ir Ultra HD yra tas pats, abu nurodo pikselių ekrane skaičių. Didesnis jų skaičius užtikrina ryškesnį, geresnį ir gyvesnį vaizdą ekrane. Jei dažniausiai žiūrite didžiųjų televizijų siūlomą turinį, jūsų poreikį pilnai patenkins FULL HD rezoliucija.

Šiek tiek istorijos – seniau televizorių raiška buvo labai prasta. Tuomet buvo sukurtas HDTV, kuris padidino pikselių skaičių nuo 307 200 iki 1 milijono (720P). Vėliau šis skaičius augo iki 2 milijonų (1080P) ir tai buvo laikoma raiškos aukso viduriu. Bet prieš 5 metus buvo sukurta 4K technologija, kuri pikselių skaičių padidino iki 8 milijonų. Tada visi suprato, kaip iš tiesų atrodo tobulai atkuriamas vaizdas. Naujas 4k televizorius geriau atkurs net senąjį HD turinį, kurio pikselių skaičius nuo 1080P bus automatiškai padidintas iki 8 milijonų. Taip pat žiūrėdami Blu-ray filmus 4K formatu, patirsite iš koto verčiantį įspūdį, kuris nenusileis kino teatro sukuriamai vaizdo patirčiai. Yra tik dvi priežastys rinktis 1080P TV. Pirmoji – kaina, nes šie televizoriai pigūs ir jie puikiai tinka virtuvėse ar svečių miegamuosiuose. Antroji – HD rezoliucija ant mažos įstrižainės (32 colių) ekrano atrodo kokybiškai.

Rinkdamiesi 4K raišką įsitikinkite, kad ji suderinta su HDR (angl. „High Dynamic Range“). Didelis dinaminis diapazonas reiškia spalvas, kontrastą ir ryškumą. Junginys 4K HDR televizoriaus vaizde atkuria platesnį spalvų spektrą, sustiprina šviesumą ir sukuria švelnesnį perėjimą nuo tamsiausios juodos iki ryškiausios baltos spalvos. Su HDR vaizdas tampa gilesniu, artimesnis realybei. Vis daugiau transliavimo paslaugas teikiančių platformų („Netflix“, „Hulu“, „iTunes“, „HBO Go“) kuria turinį specialiai pritaikytą 4K HDR, todėl norėdami maksimaliai mėgautis naujos kartos vaizdu, turėsite pasirūpinti HDR laidu.

5 žingsnis: Rinkitės išmanųjį TV

Išmanieji televizoriai šiomis dienomis tampa vis labiau populiarūs. Jei naudojatės tokiomis platformomis, kaip „Netflix“ ar „Youtube“, galite pamiršti kabelinės televizijos tiekėjų kontaktus. Dar vienas pliusas – išmaniuosiuose TV galite žiūrėti bet kokį norimą turinį, tarp jų ir savo buitinius vaizdo įrašus ar nuotraukas, darytas telefonu.

6 žingsnis: Neįsimylėkite valdymo pultelio

Nepirkite televizoriaus dėl to, kad jums patiko jo nuotolinio valdymo pultelis. Jį visada galėsite atnaujinti bet kuriuo metu ir daugelis ekspertų pastebi, kad trečiųjų šalių siūlomi valdymo pultai neretai būna geresni už siūlomus kartu su TV. Taip pat verta pasvarstyti apie galimybę įsigyti vieną universalų pultelį, kuriuo galėtumėte valdyti kelis įrenginius vienu metu. Tai ne tik išmanus, bet ir labai patogus sprendimas!

Televizoriai

Televizoriai yra kiekvienuose namuose, net ir pas tuos, kurie sako, kad televizijos nežiūri... Tai vienas iš tų kelių prietaisų, be kurių neįsivaizduojama šiuolaikinio žmogaus buitis.

Kuo daugiau žinome apie televizorius, tuo greičiau galima juos išsirinkti. Nors visada prekę, pirktą iš el. parduotuvės, galima gražinti per 14 dienų nuo įsigijimo, verta žinoti kelis esminius faktus apie šiuolaikinius televizorius ir jų kainas.

Tai ne konkretūs patarimai, kaip išsirinkti tinkamiausią televizorių, greičiau bazinė informacija, kuri padės susigaudyti, ko jums iš tikrųjų reikia.

Prieš įsigydami televizorių, pagalvokite, kaip jis bus naudojamas. Tai labai svarbu. Vieniems reikia televizoriaus, kaip papildomo ekrano prie nešiojamo kompiuterio, kiti žiūri įvairias programas nuolatos, tretiems televizorius reikalingas į vaiko kambarį, kitiems televizorius atveria langą į magišką žaidimų pasaulį. Kam bus reikalingas jūsų televizorius? Kaip jį naudosite? Kaip dažnai jį žiūrėsite?

Kai įsivaizduosite, kam ir kaip bus naudojamas jūsų TV, bus daug paprasčiau jį išsirinkti iš tikrai gausaus asortimento. Šiuolaikinių TV parduotuvė turi kelis šimtus ar net tūkstančius modelių, kurie visi be išimties randa savo pirkėją. TV pirkti nėra rizikinga ne tik dėl grąžinimo, bet ir dėl to, kad čia surinktos tik patikimos el. parduotuvės ir jų specialūs pasiūlymai.

Svarbiausias kriterijus – televizoriaus ekrano įstrižainė

Svarbiausias kriterijus renkantis televizorių yra ekrano įstrižainė. Nuo jos priklauso TV kaina. Kuo ekranas didesnis, tuo kaina irgi didesnė.

Televizoriaus ekrano įstrižainė yra matuojama angliškais ir amerikietiškais mato vienetais – coliais. 1 colis – apie 2,5 centimetro. El. parduotuvės pateikia kartais abu matavimo būdus – coliais ir centimetrais. Štai pavyzdžiui vienas populiariausių 55 colių įstrižainės televizorių yra 140 cm įstrižainės. Antri pagal populiarumą yra 127 centimetrų arba 50 colių įstrižainės televizoriai. Nesunku spręsti apie populiarumą, nes šių išmatavimų TV modelių siūloma daugiausiai. Pastaruoju metu išryškėjo nauja tendencija. Seniau buvęs itin populiarus 32 (82 cm) colių įstrižainės televizorius savo pozicijas užleidžia didžiuliam 65 colių (165 cm) televizoriui.

Kaip žinoti, kokios įstrižainės jums reikia? Čia viską galima pasakyti gana tiksliai. „Noriu didesnio – perku didesnį“ principas gali būti žalingas...

Mokslininkai apskaičiavo, kad yra santykis tarp televizoriaus įstrižainės ir atstumo iki žiūrovo. Tai santykis 1:1,5. Tai reiškia, kad mažiausias atstumas nuo televizoriaus turėtų būti tiek, kiek yra jūsų televizoriaus įstrižainė padidinta 1,5 karto. Aritmetika labai paprasta. Jei per kate 55 colių televizorių, kurio įstrižainė yra 140 cm, kėdę žiūrėjimui turėsite pasidėti už 1,40 x 1,5 = 2,1 metro. Jei kambarys nedidelis, teks rinktis mažesnės įstrižainės televizorių. Per arti esantis TV sukelia nemalonius pojūčius – ima svaigti galva, raibuliuoja akys. Su laiku tai pradeda varginti ir trukdyti sveikatai. Dėl šios priežasties universaliausias modelis yra 50 colių, nes jam komfortabiliai žiūrėti pakanka vos 1,90 metro.

Populiariausios ekrano įstrižainės

Pagal Kainos.lt televizorių techninius duomenis, populiariausios ekrano įstrižainės yra šios:

 1. 55 colių (140 cm);
 2. 65 colių (165 cm);
 3. 43 colių (110 cm);
 4. 50 colių (127 cm);
 5. 32 colių (190 cm).

Kadangi duomenys surinkti iš keliolikos el. parduotuvių, galime daryti prielaidą, kad Lietuvoje būtent tokie televizoriai yra paklausiausi.

Visiems jiems yra pakankamai aiškus pritaikymas, todėl šie modeliai randa kelią į mūsų namus.

Dideliuose kambariuose yra statomi 50, 55, 65 ir didesnių įstrižainių televizoriai. Jie yra universalūs, kadangi prie didelio ekrano renkasi visa šeima ir draugai bei namų svečiai.

Žaidimams ir darbo kambaryje naudojami mažesni televizoriai – 43, 42, 40, 39 colių įstrižainėmis. Šie televizoriai taip pat kartais naudojami ir didesniame vaikų kambaryje arba miegamajame.

Miegamuosiuose ir vaikų kambariuose naudojami mažesni televizoriai – 40, 39, 32 colių įstrižainės.

Dali televizorių gali būti naudojami vietoj kompiuterių ekranų arba mažose kompaktiškose patalpose, biuruose, parduotuvių vitrinose. Jie atlieka ekranų funkcijas. Tai nedideli 28, 24, 22 ar net 19 colių įstrižainės TV.

Televizoriaus pasirinkimas pagal ekrano skiriamąją gebą

Renkantis televizorių, reikia atkreipti dėmesį į ekrano skiriamąją gebą. Paprastai tariant, tai yra televizoriaus tinklelio išmatavimai.

Kiekvienas televizoriaus ekranas turi daugybę LED lempučių, kurios gali šviesti visomis spalvomis. Taip sukuriamas vaizdas. Visos tos lemputės yra išdėstytos tinkleliu – stulpeliai ir linijomis. Tai yra televizoriaus pikseliai – matomi taškai. Jei prieisite prie ekrano arčiau, pastebėsite, kad vaizdas yra rodomas kvadratėliais. Kuo tų kvadratėlių ekrane yra daugiau, tuo vaizdas ryškesnis.

Skiriamoji geba nusako, kiek eilučių ir stulpelių ekrane yra. Dėl to yra kelios skiriamosios gebos:

Šiuo metu populiariausia yra 4K ekrano raiška. Dar visai neseniai populiariausia buvo Full HD raiška, tačiau technologijos tobulėja ir ryškesni televizoriai užkariauja rinką. Po dešimtmečio populiariausia raiška be abejonės bus 8K. Būtų jau ir dabar, tačiau kol kas nėra pakankamai tokiai raiškai pagaminto turinio. Pavyzdžiui, antžeminė skaitmeninė televizija transliuoja HD ir FullHD raiška, o 4K raiškos kanalai yra tik mokamose skaitmeninėse, palydovinėse ir internetinėse televizijose (Amazon Prime, Netflix, Disney+ ir kt.).

Dešimtmetis praeis dar negreitai, todėl norėdami investuoti į 8K raiškos televizorius, turėtumėte gerai pagalvoti.

TV ekrano tipas

Dar vienas svarbus televizoriaus skiriamasis bruožas yra TV ekrano tipas. Tai skirtingos vaizdo generavimo technologijos.

Jos yra 3:

 1. LCD/LED/Plasma
 2. OLED
 3. QLED

LCD ir plazminių TV technologija jau yra atgyvenusi, todėl dabar rinkoje vyrauja LED televizoriai. Tai vaizdo generavimo būdas, kai užsidega LED lemputės ir taip perduodamas vientisas vaizdas. LED lemputės buvo montuojamas po skystaisiais kristalais, todėl ši technologija vadinama LCD. Plazminiai televizoriai veikė kiek kitaip, plazminę matricą valdė iš kitos pusės sukuriami elektriniai impulsai. Dabar liko tik LED lempučių technologija kuri yra iki šiol labai paplitusi ir populiariausia, nes yra pakankamai gerai išvystyta. LED televizorius rodo pakankamai aiškiai ir yra nebrangus.

OLED technologija veikia labai panašiai, kaip LED, tik skystuosius kristalus ar kitas medžiagas pakeitė organinės medžiagos – polimerai. Jų reakcijos laikas yra kur kas didesnis, todėl televizorius geriau rodo juodus ir greitai besikeičiančius vaizdus. Idealus TV žaidimų mėgėjams. Aišku, OLED televizoriai rodo ryškiau, tačiau kol kas yra brangesni, nei LED.

QLED televizoriai yra naujoviški XXI amžiaus televizoriai. Tai kvantinių šviesos diodų technologija su nano dalelėmis – kvantiniais taškais. Dar labiau pagerintas vaizdo ryškumas ir reakcijos laikas. Ši technologija vis dar tobulinama. Tai ateities televizorių technologija, todėl šiuo metu ji yra brangi.

Išmanusis televizorius Smart TV

Rinkdamiesi televizorių turite nuspręsti dar vieną esminį dalyką – ar jis bus išmanus ar ne.

Išmanusis arba Smart TV yra televizorius su daugiau funkcijų, nei vaizdo atkūrimu. Toks televizorius tapo įmanomas jį prijungus prie interneto. Taip Smart TV turi naršyklę, kur galima peržiūrinėti interneto puslapius, tikrinti el. paštą, skaityti naujienas, knygas ir t.t. Taip pat išmanusis televizorius turi papildomas programėles, skirtas pramogoms, naujienoms, taip pat ir žaidimus.

Smart TV populiariausios programėlės, aišku, yra internetinės televizijos, kurių priekyje rikiuojasi Youtube. Taip pat jos paverčia televizorių į muzikinį centrą, nes galima prisijungti prie savo Spotify paskyros ir per televizorių transliuoti savo mėgstamą muziką.

Jei visų minėtų funkcijų reikia, rinkitės Smart TV funkciją turinčius televizorius.

O kas jei nusipirkote paprastą televizorių, ne Smart TV? Neskubėkite jo keisti. Galima papildomai už 20-50 eurų įsigyti TV priedėlius, kuriuose įdiegta Android TV operacinė sistema, kaip jūsų telefone. Ten galima atsisiųsti norimas programėles ir paprastą televizorių paversti išmaniuoju. Aišku, jis tada bus valdomas dviem pulteliais.

Populiarūs prekės ženklai ir modeliai

Kokie televizoriai yra populiariausi?

Lietuvoje populiariausi prekės ženklai yra šie:

 1. LG
 2. Samsung
 3. Philips
 4. Sony
 5. TCL
 6. Hisense
 7. Toshiba
 8. JVC
 9. Panasonic
 10. Sharp

Pasaulinis TV gamintojų reitingas atrodo panašiai, skiriasi tik vietos. Pirmauja Samsung, antri – LG, treti – SONY. Ketvirti yra Hisense, o penkti – TCL. Abu jie yra Kinijos gamintojai.

Lietuvoje į penketuką įsiveržia europietiškas prekės ženklas Philips, tačiau ties šia vieta išskirtinumai ir užsibaigia. Toliau dominuoja kiti japoniški prekės ženklai Toshiba, Panasonic, JVC, Sharp, Hitachi. Už dešimtuko ribos atsiduria ir kiti europietiški prekės ženklai, pavyzdžiui, Manta, Thomson, eStar, Telefunken, Blaupunkt. Visi jie gaminami Kinijoje, todėl nieko nuostabaus, kad kiniški prekės ženklai palaipsniui užkariauja Lietuvos rinką.

Papildomos televizoriaus funkcijos

Renkantis televizorių reiktų atsižvelgti ir į papildomus dalykus, bei funkcijas.

Jungčių gausa. Televizorius turi turėti mažiausiai 2 HDMI ir 2 USB jungtis. VGA, Ethernet (interneto), Audio Out ir kitos jungtys yra mažiau svarbios, tačiau vis dar aktualios. Jei prie vieno televizoriaus bus prijungtas kompiuteris, žaidimų konsolė, kietasis diskas ir kiti prietaisai (pavyzdžiui klaviatūra ir kompiuterinė pelė), reiktų daugiau jungčių.

Įrašymo galimybė. Prijungti nešiojamą diską arba USB atmintinę prie TV – joki ne naujiena. Tačiau ar galima įrašyti norimas laidas ir jas peržiūrėti vėliau? Ši funkcija yra ne visuose televizoriuose, todėl reiktų gerai perskaityti techninę specifikaciją ir išsiaiškinti, ar toks procesas įmanomas.

Vaizdo perdavimas iš mobiliųjų įrenginių. Speciali funkcija tiems, kas nori rodyti savo telefono ekraną per televizorių. Labai naudinga žaidimų mėgėjams.

Geresnė garso sistema. Paprastai televizoriai aukštos klasės garsu nepasižymi. Tačiau kai kurie modeliai turi pakankamai galingas kolonėles, kurios gali namuose surengti tikrą diskoteką.

Televizorių kaina

Televizoriai kaina yra labai įvairūs. 50 colių įstrižainės televizorių galima nupirkti ir už 300 ir už 1000 eurų. Kodėl kainos skirtumas toks ryškus? Televizoriai pirkti reikia per įvairias akcijas, tačiau visada atkreipkite dėmesį į bazines kainas.

Jos priklauso nuo kelių dalykų:

Ekrano tipas. QLED televizoriai kainuoja pasakiškus pinigus lyginant su jau pasenusiais plazminiais televizoriais. Kuo ekrano tipas yra naujesnis, tuo televizoriai kainos – didesnės.

Įstrižainė. Natūralu, kad didelės įstrižainės televizoriai yra didesni, todėl jų kaina didesnė dėl daugiau medžiagų, sunaudotų gamyboje. Televizoriaus raiška. 8K televizoriai kainuoja itin brangiai, tuo tarpu senoviški HD raiškos televizoriai – patys pigiausi. Optimaliausia kaina – 4K ir Full HD televizorių.

Smart TV. Išmanieji televizoriai naudoja savų gamintojų arba kitų kompanijų sukurtas operacines sistemas, kurios joms duodamos ne veltui. Dėl to Smart TV yra brangesni už paprastus.

Prekės ženklas. Niekam ne paslaptis, kad už populiaresnio prekės ženklo produkciją reikia mokėti apie 30 proc. brangiau vien už tai, kad tai yra žinomas gamintojas, rinkos lyderis, investuojantis į mokslinius atradimus, naujų technologijų išradėjas ir t.t. Taip už Samsung mokame daugiau, nei už analogiškos kokybės TCL ar Blaupunkt televizorių.

Televizoriaus pagaminimo metai. Jei televizoriaus modelis yra pagamintas šiais metais, jis bus brangesnis, nei pernykštis panašus modelis su labai panašiomis specifikacijomis. Panaši situacija galioja visai elektronikai, nes naujesni modeliai naudoja naujai pagamintas detales, kurioms pagaminti reikėjo brangesnės energijos ir technologijų.