Kaip išsirinkti išmanųjį laikrodį ar apyrankę?

Pagrindinės funkcijos
1. Judesių detektorius ir pulso jutiklis
Pagrindinė ir kažkada buvusi vienintelė pirmųjų išmaniųjų apyrankių funkcija. Judesių detektorius apima šias funkcijas: pedometrą, distancijos ir kitų judesių fiksavimą, sportuojant sudegintų kalorijų skaičiavimą. Daugumą laikrodžių ir apyrankių modelių papildomai skaičiuoja pulsą ir širdies ritmą.
2. Miego stebėjimas
Daugelis (ypač jaunų žmonių) mėgsta šią funkciją. Taip yra todėl, kad jie linkę naktinėti, vėlai eina miegoti, anksti keliasi, dažnai jaučia miego stygių. Ši papildoma pagalba, stebinti miego kokybę – naudinga. Funkcija gana tiksliai nustato, kada jūs užmiegate, įmingate ir atsikeliate.
3. Žadintuvas
Jei jums svarbu stebėti savo miego režimą, žadintuvo funkcija taip pat bus naudinga. Išmanusis laikrodis ar apyrankė jus pažadins švelniau nei tradicinis žadintuvas. Tam bus naudojamas subtilus garsas ar vibracija.
4. Telefono pranešimų rodymas, skambučių atsakymas
Išmanieji laikrodžiai ir apyrankės gali suvibruoti ar suskambėti, kai gaunate žinutę, el. laišką ar sulaukus skambučio. Ekspertai teigia, kad kol kas yra nerealistiška manyti, kad kada nors išmanieji laikrodžiai ar apyrankės pakeis telefonus. Pagrindinė to priežastis – per mažas ekranas, kad jame būtų galima rodyti daugiau informacijos. Šiais laikais vieni laikrodžių ar apyrankių modeliai apsiriboja skirtingų pranešimo piktogramų rodymų, kitų ekranuose galima matyti ir dalį gautos žinutės teksto.
Ar galima dėvėti išmanųjį laikrodį ar apyrankę 24 valandas per parą?
Kol kas dar nėra įprasta dėvėti išmanųjį įrenginį visą laiką. Kai kuriems kelia nerimą mintis, kad elektronikos prietaisai spinduliuoja radiaciją, todėl jų laikyti ilgą laiką arti kūno negalima. WiFi ar Bluetooth funkcijų skleidžiamos radiacijos kiekis yra mažesnis už telefonų ar plaukų džiovintuvų skleidžiamą kiekį. Teigiama, kad išmanioji apyrankė ar laikrodis, dėvimi visą parą, ne tik neturės neigiamos įtakos kūnui, bet ir padės žmogui geriau pažinti savo biologines funkcijas. Kita vertus, jei prietaisas dėvimas labai suveržtai, tai gali pakenkti kraujotakai, sukelti alergiją, todėl svarbu įsitikinti, kad laikrodis ar apyrankė nespaudžia.
Kaip išsirinkti tokį išmanųjį laikrodį ar apyrankę, kuris jums tiktų?
1. Dirželis
Nesvarbu, kokį aksesuarą renkatės, jo sudėtis – vienas svarbiausių kriterijų, kurį turite įvertinti. Šiuo metu populiariausios yra šios medžiagos: minkštas PVC, poliuretanas TPU arba PU, silikonas ir metalas. Pirmiausia, turite būti tikri, kad nesate alergiškas pasirinktai medžiagai, o iš jos pagamintas daiktas leidžia odai pakankamai kvėpuoti.
2. Patogumas
Apyrankė ar laikrodis turi būti lengvi, juostelė aplink riešą leisti odai kvėpuoti. Šie du kriterijai užtikrina dėvėjimo patogumą. Jei pasirinktas modelis ne visai atitinka šią charakteristiką, drąsiai ieškokite kažko kito.
3. Duomenų tikslumas
Nuo šios savybės priklauso, kiek iš tiesų išmanusis įrenginys bus naudingas. Rekomenduojame pasidomėti konkrečių modelių apžvalgomis. Naudingiausia rinktis tuos išmaniuosius prietaisus, kurių tikslumas yra 90 proc. ir daugiau.
4. Greitis ir efektyvumas
Duomenų perkėlimas iš įrenginio į aplikaciją turėtų būti greitas ir patogus. Išmanusis laikrodis ar apyrankė turi sinchronizuoti duomenis bent jau naudojant technologiją Bluetooth 4.0 ar naujesnę ir pažangesnę Bluetooth 5.0 su mažesnėmis energijos sąnaudomis. Galima naudoti ir kitus alternatyvius, greitus duomenų perdavimo būdus.
5. Ekranas
Šiuo metu rinkoje galima rinktis iš kelių ekranų variantų: spalvotų, juodai baltų ir LED lempučių. Kuo ekrano vaizdas kokybiškesnis ir labiau kompleksiškas, tuo jis daugiau naudos baterijos energijos ir kainuos brangiau. Alternatyva – įrenginys be ekrano. Tai padės išvengti įpročio nuolat dirsčioti į ekraną, mažiau trauks dėmesį, tačiau tokiu atveju jūs būsite priklausomi nuo savo išmaniojo telefono ar kompiuterio aplikacijos, kurioje bus kaupiami duomenys.
6. Baterija
Išmaniųjų laikrodžių ir apyrankių baterijos gyvuoja skirtingai. Vienus įrenginius reikės krauti kas 1–2 dienas (pvz., „Apple Watch“), kitos gali veikti iki 7 dienų (pvz., „FitBit“ ar „Garmin“) ar net 6 mėnesių (pvz., „Moov“, „Misfit“, „Witthings“). Prietaisai su keičiamomis baterijomis veikia ilgiau, bet jas tenka keisti kelis kartus per metus. Modeliams su pakraunamomis baterijomis dažniausiai užtenka USB jungties. Vidutiniškai pilnas laikrodžio pakrovimas trunka nuo 1 iki 2 valandų.
7. GPS
Išmanieji įrenginiai, turintys GPS, yra šiek tiek brangesni. Dažniausiai jie turi spalvotus, gana didelius ekranus, todėl judėdami galite patogiai matyti visą informaciją. Jei jūs reguliariai sportuojate ir jums svarbus kiekvienas treniruotės rodiklis, tai GPS jums bus nepamainoma funkcija. Taip pat ji padės nepasiklysti išbandant naujas vietoves. Kai kurie laikrodžių modeliai gali būti susiejami su išmaniuoju telefonu ir naudoti jų GPS informaciją, bet tai reiškia, kad visada su savimi turėsite nešiotis telefoną. Jei jūs dažniausiai lankotės sporto klube ar judate tuo pačiu maršrutu, GPS funkcija jums visai nebus naudinga.
8. Atsparumas vandeniui
Atsparumas vandeniui gali tapti lemtinga savybe, kuri padės apsispręsti dėl modelio. Rinkoje nėra visiškai vandeniui atsparaus išmaniojo laikrodžio. Visi prietaisai turi tam tikrą ribą, kurią peržengus, į jį pradės tekėti vanduo. Visada pasitikrinkite, ar jūsų pasirinktas įrenginys atsparus tik vandens lašams, ar su juo galima maudytis duše, ar jis atlaikys gilesnį panėrimą.
9. NFC mokėjimų funkcija
Tobulėjančios mokėjimų technologijos nepalenkė ir išmaniųjų laikrodžių bei apyrankių. Rinkoje siūlomi modeliai su NFC funkcija, kurie leidžia atlikti bekontakčius mokėjimus. Jums tereiks priglausti laikrodį prie kortelių skaitytuvo ir akimirksniu apmokėsite už savo prekes.
Trumpai apibendrinant
Išmanusis laikrodis ar apyrankė pretenduoja tapti jūsų kasdieniu palydovu, todėl skirkite laiko skirtingų modelių analizei, tiksliai įsivardinkite, kiek ir kaip įrenginį planuojate naudoti ir kokiam dizainui skirsite pirmenybę. Pažadame, kad visas skirtas laikas atsipirks, kai įsigysite daiktą, kuris jus iš tikrųjų džiugins.