Ausinės (In-ear)

Rasta: 3002

Filtrai
Populiarūs filtrai
  1. Nuolaidos
Paieška kategorijoje
Parduotuvės
  1. Rodyti visus »
Ausinių jautrumas
  1. Rodyti daugiau »
Varža
  1. Rodyti daugiau »
Dažnių diapazonas
  1. Rodyti daugiau »
Aktyvus triukšmo slopinimas
Produkto spalva
  1. Rodyti daugiau »

Kaip išsirinkti ausines?

Ausinių tipai

  • Ausinės apgaubiančios ausis. Tai didelės ausinės, kurios visiškai apgaubia ausis ir siekia viršutinį žandikaulio kraštą. Jos labiausiai mėgstamos žmonių, turinčių platesnį ausies kaušelį. Renkantis šio tipo ausines, svarbu atkreipti dėmesį, kad ausinė dengtų bent 95 proc. ausies ir gerai laikytųsi ant galvos. Tai užtikrins, kad jas patogiai galėsite naudoti ilgą laiką. Kadangi šios ausinės yra didesnės, jos neišvengiamai tampa stiliaus akcentu, tad renkantis įvertinkite, ar jų dizainas jums patrauklus, ar jos derės prie jūsų aprangos stiliaus.
  • Ausinės dedamos ant ausies. Šio tipo ausines dažniausiai renkasi tie žmonės, kurių ausys arba galvos apimtis mažesnė, smulkesnė. Jos būna lengvesnės už ausines apgaubiančias visą ausį, todėl jas patogiau nešioti ilgą laiką. Renkantis šio tipo ausines, labai svarbu atkreipti dėmesį, ar jų lankas, einantis per galvą, yra patogus ir beveik nejuntamas. Dėl šios priežasties šias ausines patartina rinktis tik išmėginus gyvai. Abiejų tipų ausinės labai gerai blokuoja išorinį garsą ir yra patogios tiek darbui, tiek vaizdo klipams ar filmams žiūrėti.
  • Ausinės įstatomos į ausį. Šio tipo ausinės skirstomas į dvi rūšis: dedamos prie ausų landos arba įstatomos į patį ausies kanalą. Renkantis tokias ausines, svarbu įsitikinti, ar jos nespaudžia ausies raukšlelių bei ar nėra per didelės ausies landai. Net ir nedidelis neatitikimas ilgiau naudojantis gali sukelti skausmą. Įsigiję ausines su silikoniniu galu, dažniausiai komplekte rasite kelių dydžių antgalius. Svarbu pasirinkti tą, kuris idealiai tinka jūsų ausies landai, kad ausinė iš jos nekristų. Pastarosios ausinės populiaresnės, nes geriau izoliuoja aplinkinį triukšmą, tačiau ši savybė gali trukdyti, jei naudojantis ausinėmis su kuo nors kalbatės. Kita vertus, bet kurio tipo ausinės, kurios puikiai tinka jūsų ausiai, suteiks pakankamą aplinkinio triukšmo neutralizavimą.

Belaidės ausinės

Šiuo metu rinkoje galima rasti platų visų tipų belaidžių ausinių pasirinkimą. Jos yra brangesnės už analogiškas laidines.  Jei ausines dažnai naudojate kartu su nešiojamais įrenginiais, pavyzdžiui, telefonu, planšetiniu ar nešiojamu kompiuteriu, jos jums suteiks daugiau komforto ir judesio laisvės. Šios ausinės patogios sportuojant, nes laidai nekliudys. Tačiau, jei ausinės jums reikalingos tik darbo vietoje, nepajusite viso jų suteikiamo pranašumo – mobilumo. Tokiu atveju geriau rinktis kokybiškas ausines su laidu.

Taip pat šios ausinės pasižymi kiek prastesniu garso atkūrimu nei ausinės su laidu. Belaidžių ausinių garso kokybė bus geriausia, jei rinksitės „Bluetooth premium“ kategorijos modelius. Tačiau, jei esate melomanas, kuris ypač išrankus girdimam skambesiui, vis dėlto, rinkitės tradicines ausines, nes jų garso kokybė vis tiek bus aukštesnė nei pačių brangiausių belaidžių.

Belaidės technologijos

Šiuo metu rinkoje yra dvi populiariausios belaidės technologijos:

  • „Bluetooth“. Tai plačiausiai paplitusi technologija, kurią naudoja ausinių gamintojai. Bet kuris „Bluetooth“ įrenginys gali būti lengvai poruojamas su kitu „Bluetooth“ įrenginiu 10 metrų spinduliu. Tai labai saugi bevielė technologija, kurios garso kokybė viena geriausių, lyginant su tuo, ką gali pasiūlyti kitos belaidės technologijos. Šias ausines patogu naudoti žiūrinti televizorių, klausantis muzikos ar žaidžiant vaizdo žaidimus.
  • RF (angl. Radio Frequency). RF ausinės veikia naudodamos radijo dažnį, tad jas galima naudoti kur kas platesniu spinduliu nei „Bluetooth“ ausines. Jos veikia kartu su siųstuvu, į kurį turite pajungti įrenginį ir kurio garsas bus perduodamas į ausines. Šių ausinių garso kokybė yra kiek prastesnė nei „Bluetooth“ ausinių.

Techninės specifikacijos

Akustinė sistema. Uždaro tipo akustinė sistema reiškia, kad ausinė blokuoja išorinio garso patekimą į ausį ir neleidžia garsui iš ausinės sklisti į išorę. Atvira akustinė sistema šio barjero nesukuria, tad šalia sėdintis žmogus gali girdėti, ką jūs klausote. Uždara akustinė sistema nėra tapati triukšmo panaikinimo funkcijai. Jei jūs labai garsiai klausysitės muzikos, garsas vis tiek girdėsis išorėje, tik nebus toks stiprus. Šiuo metu dauguma rinkoje siūlomų ausinių yra uždaros akustinės sistemos, nes šiai sistemai pirkėjai teikia pirmenybę.

Dažnio atsakas. Šis parametras nurodo, kokį dažnių diapazoną ausinės gali padengti. Kuo šis skaičius didesnis, tuo geriau. Taigi, kuo didesnis skirtumas tarp žemiausio ir aukščiausio atkuriamo dažnio, tuo didesnis diapazonas padengiamas.

Varža. Jei ausines naudosite su įrenginiais, kurie neturi įmontuoto garso stiprintuvo, pvz., su mobiliuoju telefonu, tai dauguma atvejų užteks žemesnės nei 25 Ohms ausinių varžos. Jei planuojate naudoti ausines su įranga, turinčia garso stiprintuvus, pvz., su garso sistemomis ar didžėjams skirta įranga, rinkitės ausines su didesne nei 35 Ohms varža.

Jautrumas. Šis parametras matuojamas taip: kiek garso (decibelais) ausinė gali pagaminti vieno milivato elektros signalui. Kuo didesnis ausinės jautrumas, tuo aukštesnį garsą gausite. Dažniausiai ausinių jautrumas svyruoja nuo 80 iki 110 dB.

Magneto tipas. Prie šios specifikacijos galite rasti prirašytą užrašą – neodimio arba ferito magnetas. Nesigilinant į smulkmenas, jums svarbu žinoti, kad neodimio magnetai naudojami moderniuose elektronikos įrenginiuose ir jie stipresni už ferito magnetą. Magneto tipas gali turėti nežymios įtakos ausinių kainai, bet tai nėra labai svarbi specifikacija.

Triukšmo panaikinimo funkcija. Yra dviejų tipų triukšmo panaikinimo technologijos. Pirmoji vadinama aktyvia, o jai sukurti naudojama nauja metodika – nepageidaujami garsai yra pašalinami sukuriant naujus garsus. Antroji yra pigesnė ir nereikalauja papildomos energijos, todėl vadinama pasyvia. Jai naudojamos izoliacinės technikos, kurios apsaugo nuo nepageidaujamo triukšmo. Triukšmą panaikinančių ausinių kaina yra gerokai didesnė nei įprastų ir prasideda maždaug nuo 150 EUR.