Kaip išsirinkti nešiojamą kompiuterį?

Tai patys svarbiausi dalykai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį, renkantis naują kompiuterį.
- 12,5–14 colių ekranas – optimalus pasirinkimas tarp dydžio, patogumo naudotis ir nešiotis įrenginį. Didesnį ekraną rinkitės, jei su kompiuteriu daug nekeliaujate, o mažesnį – jei kompiuterį dažnai nešitės su savimi.
- Jeigu jūsų biudžetas ~600 EUR, kompiuteris turi atitikti bent jau šias specifikacijas:
- 15,6“ ekranas
- Procesorius: Core i5 CPU
- Ekrano rezoliucija: 1920 x 1080
- Operatyvioji atmintis: 8GB RAM
- SSD kaupiklis vietoje įprasto kietojo disko (HDD)
- Kompiuterio baterija turėtų veikti bent 8 valandas, jei norite jaustis patogiai kelyje.
- Pagalvokite apie nešiojamą kompiuterį 2 viename, jei norėsite jį naudoti kaip planšetę. Jei ne, tradicinis atlenkiamas kompiuteris būtų optimalus pasirinkimas.
Žemiau rasite 6 papildomus patarimus, kurie padės lengviau priimti galutinį sprendimą.
1. Pasirinkite tinkamą dydį
Kompiuteriai dažniausiai skirstomi pagal ekrano dydžius:
-
11–12 colių. Ploniausi ir lengviausi modeliai, kurie paprastai sveria nuo 1 iki 1,5 kilogramų.
-
13–14 colių. Jie suteiks geriausią balansą tarp naudojimo ir nešiojimo patogumo, jei kompiuteris svers apie 1,8 kilogramo.
-
15 colių. Tai populiariausias dydis, kuris sveria nuo 2 iki 2,8 kilogramų. Šis dydis patogus, jei norite didesnio ekrano ir kompiuterio neketinate dažnai nešiotis su savimi.
-
17–18 colių. Jei savo kompiuterį diena iš dienos laikote ant stalo, tokio dydžio ekranas su galingu procesoriumi ir atitinkama vaizdo plokšte puikiai tiks aukštos raiškos žaidimams ir padidins darbo vietos našumą.
2. Nuspręskite, ar norite 2 viename varianto
Dalis nešiojamų kompiuterių patenka į 2 viename kategoriją – tai hibridiniai įrenginiai, kurie gali keistis tarp tradicinio atlenkiamo modelio, planšetės ir kitų padėčių, pvz., palapinės ar vertikalaus stovėjimo. Šie įrenginiai būna dviejų tipų: vienų ekraną galima atskirti nuo klaviatūros, kitų - gali pasisukti 360 laipsnių kampu.
3. Išsirinkite specifikacijas
Štai pagrindiniai dalykai, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį:
Procesorius – tai jūsų kompiuterio smegenys. Procesoriaus galingumas turi didelę įtaką veikimo greičiui, bet priklausomai nuo to, kokiu tikslu naudosite kompiuterį, jums gali užtekti ir mažiau galingo, pigesnio modelio. - „Intel Core i9“. Jis užtikrina greičiausią veikimą už bet kurį kitą lustą. Šie procesoriai prieinami tik premium klasės nešiojamuose kompiuteriuose ir aukštos klasės žaidimų įrangoje. Tokia investicija naudinga tik tada, jei naudojate sudėtingas, daug energijos reikalaujančias programas.
- „Intel Core i7“. Šie procesoriai pasižymi dideliu galingumu, turi 4 arba 6 branduolius ir suteikia galimybę mėgautis didesniu greičiu ir našumu. Atkreipkite dėmesį į procesorius, kurie modelio numeryje turi skaičių 9, pvz., „Core i7-9750H“. Jie priklauso naujausiai „Intel“ serijai ir gali pasiūlyti geresnius veikimo rezultatus nei ankstesnės kartos lustai.
- „Intel Core i5“. Jeigu ieškote nešiojamo kompiuterio, kurio kainos ir kokybės santykis būtų optimalus, rinkitės su „Intel Core i5“ procesoriumi.
- „Intel Core i3“. Našumas ir kaina kiek mažesni nei „Core i5“, bet vertinant kainos ir kokybės santykį, šis procesorius yra taip pat geras pasirinkimas.
- „Intel Pentium“ / „Celeron“. Populiariausi tarp nešiojamų kompiuterių, kainuojančių apie 400 EUR. Šios mikroschemos pasižymi lėtu našumu, bet gali būti tinkamos, jei jūsų pagrindinės užduotys yra naršymas, dokumentų redagavimas ir pan.
- „Intel Core m“/ „Core i5“/“ i7 Y serijos“. Mažos galios ir šilumos sistemos, todėl gali veikti be aktyvaus aušinimo. Veikimas spartesnis už „Celeron / Pentium“, bet prastesnis už įprastą „Core i5“ seriją. Verta pažymėti, kad šie procesoriai yra itin taupūs, jei kalbame apie baterijos įkrovą.
- „AMD Ryzen“. Kompanijos AMD naujai sukurtos mikroschemos skirtos konkuruoti su „Intel Core i5“ ir „Core i7“.
Operatyvioji atmintis (RAM) – dalis nešiojamų kompiuterių, kainuojančių 400 EUR, turi tik 4 GB operatyviosios atminties, tačiau šiais laikas šis atminties kiekis nėra pakankamas. Turėtumėte ieškoti bent 8 GB, jei taupote, ir bent 16 GB, jei galite išleisti šiek tiek daugiau.
Kietasis diskas. Jei jums nereikia didžiulės vidinės saugyklos, įsigykite kompiuterį su SSD disku. Jis įrenginiui suteiks kelis kartus didesnį greitį ir spartumą.
Ekranas. Kuo daugiau pikselių, tuo daugiau turinio galėsite sutalpinti į ekraną ir tuo vaizdas bus ryškesnis. Deja, dauguma biudžetinių kompiuterių turi tik 1366 x 768 raiškos ekranus. Jei galite skirti daugiau pinigų, rekomenduojame rinktis ekranus bent jau 1920 x 1080, arba dar kitaip vadinama „Full HD“ raiška. Aukštos klasės kompiuteriai turi 2560 x 1600, 3200 x 1800 arba net 3840 x 2160 ekranus. Nors tokių modelių atkuriamas vaizdas ryškus, tai turi įtakos trumpesniam baterijos veikimui.
Lietimui jautrus ekranas. Jei perkate tradicinį atverčiamą kompiuterį, o ne 2 viename, didelės naudos iš lietimui jautraus ekrano tikrai neturėsite. Jis jūsų baterijos veikimą sutrumpins 1–3 valandomis.
Vaizdo plokštė. Jei nežaidžiate žaidimų, nekuriate 3D objektų arba nemontuojate aukštos kokybės vaizdo įrašų, integruoto grafinio procesoriaus jums turėtų pakakti. Jei jūsų poreikiai susiję su aukščiau išvardintomis veiklomis, atskiras „AMD“ arba „Nvidia“ grafinis procesorius yra būtinybė. Paprasčiausi modeliai turi įdiegtą „Nvidia GTX 1050“, vidutinės klasės modeliai turi „GTX 1050 Ti“ arba „GTX 1060“, o premium klasės modeliai turi „RTX 2070“ arba 2080 sistemas.
Jungtys. Dauguma populiariųjų nešiojamų kompiuterių turi „USB 3.1“ ir „HDMI“ jungtis. Kompiuteryje esanti „Type–C“ jungtis yra pliusas, nes ją galite naudoti su įvairiais naujos kartos prietaisais. Kitos naudingos sąsajos – SD kortelių ir ausinių lizdai, „Enthernet“ jungtis.
4. Patikrinkite klaviatūrą ir jutiklinį paviršių
Geriausi rodikliai nublanks, jei kompiuteris nebus ergonomiškas. Jei ketinate daug dirbti kompiuteriu, įsitikinkite, kad klaviatūra yra tvirta, mygtukai patogiai spaudžiami (paprastai jie susminga nuo 1 iki 2 milimetrų) ir tarp jų yra užtektinai vietos. Jutiklinis paviršius turėtų valdyti žymeklį be trikdžių ir puikiai prisitaikyti prie gestų, pvz., vaizdo padidinimo, pasukimo ir t.t.
5. Netaupykite baterijai
Jei perkate didelį nešiojamą kompiuterį, kurį laikysite ant stalo šalia elektros lizdo, nesukite galvos apie baterijos veikimo laiką. Tačiau jeigu planuojate dažnai laikyti kompiuterį ant kelių, imti su savimi į kavinę, darbą ar pan., baterija turėtų laikyti bent 7 valandas (8 ir daugiau valandų būtų idealu). Vertindami baterijos veikimą, nepasikliaukite tik gamintojo nurodoma informacija, būtinai pasidomėkite trečiųjų šalių atsiliepimais ir testais.
6. Kurią platformą pasirinkti – „Mac“ ar „Windows“?
Operacinė sistema yra asmeninis pasirinkimas, tačiau dalinamės trumpomis santraukomis apie kiekvieną jų.
„Windows 10“. Pati lanksčiausia operacinė sistema, kurią galima rasti daugelyje įrenginių. „Windows“ nešiojamų kompiuterių kainos svyruoja nuo 150 iki kelių tūkstančių eurų. „Windows 10“, naujausia operacinės sistemos versija, siūlo daug patobulinimų, lyginant su ankstesnėmis versijomis, įskaitant galimybę priderinti vaizdą prie planšetės ir stacionaraus kompiuterio ekrano, atnaujinto „Start“ meniu su gyvais elementais ir galingo „Cortana“ skaitmeninio asistento. Nuo 2015 metų, kai buvo išleista „Windows 10“ versija, buvo pridėta nemažai naujų funkcijų: el. laiškų paieška naudojant originalią kalbą, galimybė užduoti papildomus klausimus „Cortana“ asistentui ir galimybė rašyti skaitmeniniu pieštuku praktiškai bet kur.
„Apple macOS Mojave“. Visuose „MacBook“ kompiuteriuose įdiegta naujausia „Apple“ operacinė sistema „macOS Mojave“. Bendrai vertinant, ši operacinė sistema siūlo panašų funkcionalumą į „Windows 10“, bet naudojama kitokia sąsaja, kuri pakeičia „Microsoft“ „Start“ meniu į aplikacijų juostą ekrano apačioje. Vietoje „Cortana“ skaitmeninio asistento, „Mac“ naudotojai turi „Siri“. Ši sistema taip pat leidžia atlikti pinigų pervedimus su „Apple Pay“, atsiliepti į telefono skambučius ir atsakyti į žinutes bei atrakinti kompiuterį su „Apple Watch“. Kita vertus, „macOS“ nesukurtas lietimui – nei vienas „MacBook“ modelis neturi lietimui jautraus ekrano.