Siurbliai robotai (176)

Ecovacs Xiaomi IROBOT Cecotec MAMIBOT Samsung Electrolux ILIFE SENCOR Eta Zaco
+39
Filtrai
13

Paieška kategorijoje

Kaina

-

Parduotuvės

  1. Rodyti visus »
13

Kaip išsirinkti siurblį robotą?

Kaip siurblys robotas juda po namus?

Dulkių siurblys robotas naudoja įvairias technologijas, padedančias jam judėti erdvėje.

  • Jutikliai. Siurblyje būna įmontuota įvairių jutiklių, kurie robotui padeda suprasti, kur stovi baldai ar kitos kliūtys, laiptai ir sienos. Šie įrenginiai nekrenta nuo laiptų ir pasikartojančiai nesitranko į kelyje pasitaikančius baldus. Taip pat dalis robotų turi dulkių jutiklį, kuris padeda atpažinti labiau užterštas vietas ir parinkti joms specialų valymo režimą.
  • Kartografavimo sistema. Išmanesnis robotas važinėdamas erdvėje susikuria trimatį žemėlapį, kuriuo vėliau naudodamasis jis juda patalpoje. Šie siurbliai gali sukurti atskirus žemėlapius kiekvienam kambariui. Jei robotas valymo procese išsikrovė, jis atsimins, kurioje vietoje sustojo ir pasikrovęs bateriją tęs nuo ten, kur baigė. Šie siurbliai veikia tikslingiau ir labiau metodiškai, nei naudojantys vien tik jutiklių sistemą.

Robotų siurblių formos ir dydžiai

Jei gyvenate mažame bute, patartina rinktis kuo plonesnį ir kompaktiškesnį modelį, kad jis lengviau galėtų judėti erdvėje ir nestrigtų po baldais. Tiesa, mažesni robotukai kainuoja šiek tiek brangiau, nei masyvesni modeliai. Kalbant apie formas, verta prisiminti, kad ovalūs robotai lengviau apsisuka, o „D“ formos efektyviau išvalo kampus.

Kokiam grindų plotui robotas siurblys tinka?

Ekonominės klasės siurbliai patogiausi nedideliems plotams valyti. Tuo tarpu, jei jūsų namai erdvūs, reikėtų ieškoti galingesnio įrenginio.

Valymo plotas priklauso nuo:

  • Baterijos talpos. Dauguma robotų turi įkrovimo stoteles į kurias automatiškai grįžta nusėdus baterijai. Tačiau pigesnius modelius vis dar gali reikėti pajungti į tinklą. Pavyzdžiui, 2600 mAh baterijos užteks 2,5 val. nepertraukiamam darbui. Taip pat, atkreipkite dėmesį kiek laiko truks siurblio pasikrovimas, nes kai kurie modeliai gali krautis net iki 5 valandų.
  • Variklio galingumo. Šis parametras nurodo, kokiu greičiu ir jėga veiks siurblio šepečiai ir siurbimo sistema. Kuo galingesnis variklis, tuo geriau ir efektyviau robotas valys grindis. Tačiau jo variklis, ko gero, niekada nebus toks galingas, kaip įprasta dulkių siurblių. Kita vertus, tokio galingumo jiems nereikia, nes jų veikimas ekonomiškesnis ir padedantis palaikyti bendrą namų švarą.
  • Šiukšlių / dulkių konteinerio talpos. Nepamirškite atkreipti dėmesio į šį parametrą, nes robotai turi mažesnę talpą nei standartiniai siurbliai, todėl svarbu, kad jo nereikėtų per daug dažnai keisti. Pavyzdžiui, 0,5 l talpos konteinerio turėtų pilnai pakakti daugiau nei vienam pilnam valymui.

Valymo režimai

Apibendrintai vertinant, kuo brangesnis modelis, tuo daugiau valymo režimų robotas turės. Tokiu atveju galėsite rinktis nuo automatinio režimo, kai jūs nustatysite jog robotas turi apvažiuoti erdvę vieną kartą arba kol išsikraus baterija, iki konkrečių dėmių valymo ar tik jūsų parinktos srities valymo režimo.

Roboto veikimas

Siurbimas ypač svarbus kai kalbame apie dulkių surinkimą. Kai kurie modeliai tik surenka šviežius nešvarumus, kai kiti turi galingą siurbimo funkciją, kuri gali pašalinti senesnes dėmes. Verta paminėti, kad modeliai turintys vieną platų besisukantį šepetį geriau valys siaurus plyšelius, nei siurblys su daugiau mažų šepetėlių.

Roboto siurblio judėjimo metodai

Siurblio judėjimas ir manevringumas aplink daiktus kelyje vienas svarbiausių elementų vertinant jo veikimo efektyvumą. Jei jūs namai apstatyti antikvariniais baldais, kuriuos norite apsaugoti, arba ant grindų dažnai mėtosi vaiko žaislai, turėtumėte investuoti į modelį turintį itin jautrius jutiklius. Taip pat modeliai turintys kartografavimo sistemą, būtų išmintingas pasirinkimas, nes robotas efektyviau išvalys specifinius kambarius ar namų pakampes. Taip pat jūs visada žinosite, kurios vietos jau išsiurbtos, o kurios dar laukia savo eilės.

Valdymo galimybės

Robotai siurbliai gali būti valdomi rankiniu arba nuotoliniu būdu bei balsu. Naujausi modeliai jau gali pasigirti ir Wi-Fi prisijungimu, tad juos valdyti galima programėle išmaniajame telefone. Jos pagalba galima įjungti robotą nebūnant namuose, matyti roboto vietą, baterijos įkrovos būseną, parinkti valymo būdą ir valdyti kitas įrenginio savybes. Šie išmanieji modeliai taip pat gali pateikti valymo ataskaitą, kuri turėtų būti įdomi technologijų mėgėjams. Taip pat dalis modelių yra suderinti su išmanių namų sistemomis.

HEPA filtrai

Kalbant apie robotų siurblių filtrus, aiškus lyderis yra HEPA filtrai. Jie geriausiai ir efektyviausiai sugeria kvapus, dulkes bei kitus nešvarumus. Dėl to roboto išleidžiamas oras yra švarus, bekvapis ir be alergenų. Tai ypač svarbi savybė žmonėms, kurie turi įvairiausių tipų alergijas.