Xiaomi Mobilieji telefonai

Rasta: 644

Filtrai (1)
Paieška kategorijoje
Parduotuvės
 1. Rodyti visus »
Ekrano įstrižainė
 1. Rodyti daugiau »
Ekrano raiška
 1. Rodyti daugiau »
Procesorius
 1. Rodyti daugiau »
Operatyvioji atmintis (RAM)
 1. Rodyti daugiau »
Galinė kamera
 1. Rodyti daugiau »
Priekinė kamera
 1. Rodyti daugiau »
Sim kortelė
Mobilus internetas
Baterijos talpa
 1. Rodyti daugiau »
Spalva
 1. Rodyti daugiau »

Xiaomi mobilieji telefonai

Xiaomi telefonai yra vieni iš geriausių telefonų pasaulyje. Jie vertinami už teisingą kainos ir kokybės santykį. Lietuvoje Xiaomi yra vieni iš populiariausių telefonų, savo populiarumu nusileidžiantys tik Samsung ir nuolat konkuruojantys su Apple dėl vartotojų. Norite įsigyti Xiaomi telefoną? Pateiskime keletą naudingų faktų apie šiuos telefonus, tikimės, tai padės apsispręsti tinkamai.

Xiaomi telefonai iš Kinijos

Xiaomi pavadinimas labai keistas. Nors X raidė lietuviškai tariama kaip „ks“ arba „iks“, kinai šį žodį taria visiškai kitaip – „šiau-mi“. Ne „žiaumi“, ne „ciaumi“ ir tikrai ne „ksiaumi“. Tai „ŠIAUMI“. Kiniškai Xiaomi reiškia mažas ryžio grūdas, nors iš tikrųjų kompanijos pavadinimo istorija visiškai kitokia. Kompanija dar vadinama tiesiog Mi. Ji taip pavadinta ne nuo kažkokio kiniško žodžio, o nuo populiaraus kino filmo sutrumpinimo. Tai, tai „Mission Impossible“ kuris dažnai trumpinamas kaip MI. Iš tikrųjų kinų inžinieriai gavo neįmanomą misiją sukurti geresnius ir populiaresnius telefonus bei kitą įrangą, nei jų konkurentai iš JAV ir Korėjos. Praėjus daugiau nei dešimtmečiui (Xiaomi kompanija pradėjo veiklą 2010 metais), galima daryti išvadas, kad jiems pavyko. Xiaomi prekės ženklas yra gerai žinomas visame pasaulyje ne tik dėl išmaniųjų telefonų, bet ir dėl kompiuterių, elektrinių paspirtukų, robotų-siurblių, televizorių ir kitos buitinės technikos. Telefonai ir planšetiniai kompiuteriai išlieka viena iš pagrindinių įmonės veiklų.

Ar Xiaomi būdingas kiniškas „pigumas“? Nors visi telefonai sukurti ir pagaminti Kinijoje, jų technologijų lygis yra itin aukštas. Tai prieinama pagal kainą technika, todėl Lietuvoje ji tokia populiari.

Xiaomi mobilieji telefonai ir 3 prekės ženklai

Kompanija viena, bet prekės ženklai skirtingi. Panašiai verčiasi įvairių buitinės chemijos prekių gamintojai, kai kurie didieji prekybos centrai su savo prekės ženklais. Telefonų gamintojams tai irgi nesvetima. Xiaomi pastaraisiais metais vystė tris skirtingus prekės ženklus:

 1. Xiaomi;
 2. Redmi;
 3. Poco.

Tiesa, dabar jau kuris laikas liko tik du prekės ženklai – Xiaomi ir Redmi, nes Poco telefonai atsiskyrė ir toliau vystomi atskirai, kaip atskiras prekės ženklas. Aišku, kompanija, vystanti POCO ir toliau priklauso Xiaomi, tiesiog Xiaomi daugiau nebenurodinėja Poco, kokias technologijas naudoti, ar kuriuos dizaino sprendimus priimti.

Xiaomi ir Redmi yra skirti dviems segmentams: Xiaomi telefonai yra brangesni ir skirti verslo klasei, o Redmi yra pigesni ir skirti ekonominei klasei.

Palyginę telefonus galite pastebėti nemažai panašumų. Jie nėra atsitiktiniai. Iš tikrųjų Redmi naudoja Xiaomi dizainą ir kai kurias technologijas, tačiau ieško būdų, kaip sumažinti kainą. Ne paslaptis, kad kainų mažinimo būdų yra ne vienas, pavyzdžiui, atsisakyti patvaresnio korpuso, naudoti ne pačius naujausius procesorius ir operacinės sistemos versiją, naudoti paprastesnes kameras ir lęšius ir t.t. Tokiu būdu telefonai iš išorės lieka panašūs, tačiau juos palietus išaiškėja skirtumai.

Tai nereiškia, kad Redmi yra prastesnis telefonas nei analogiškas Xiaomi. Tiesiog Redmi yra pigesnis, nes yra skirtas ne tokiems pasiturintiems pirkėjams arba rinkoms, kuriose pragyvenimo lygis ne toks aukštas.

Naujausi xiaomi telefonai

Naujausi Xiaomi telefonai kartais vėluoja ateiti į Lietuvą.

Pats naujausias modelis yra Redmi Note 12, tačiau Lietuvoje jis sutinkamas itin retai, nes labai populiari yra senesnė versija – Redmi Note 11 PRO+ 5G.

Štai keletas populiariausių Xiaomi telefonų:

 1. Xiaomi 12 PRO;
 2. Xiaomi 12X;
 3. Xiaomi Black Shark 5;
 4. Xiaomi Mi 11T PRO;
 5. Xiaomi 13 PRO.

Kaip žinoti, kurie telefonai yra pakankamai geri? Jei telefono versija yra 13, 12 ar 11 – tai tikrai nauji ir geri telefonai. Versijos su skaičiukais 10 ar 9 – tai 2-3 metų senumo, tačiau vis dar pakankamai geri telefonai. Senesnių pirkti nebeapsimoka.

Black Shark serija yra žaidimams skirti telefonai. Jie išsiskiria savo dizainu ir kai kuriomis savybėmis, pritaikytomis būtent žaidimams (ekranas, procesorius). Jei ketinate pirkti Black Shark serijos telefoną, ieškokite 5 ir 4 versijos. Senesni telefonai tinka paprastam naudojimui, bet ne daug resursų reikalaujantiems žaidimams.

Xiaomi išmanieji telefonai turi geras kameras

Nors didžioji dauguma telefonų kritikų geriausiomis kameromis laiko Apple, Samsung ir Google Pixel telefonus, Xiaomi nuo jų atsilieka vos per plaukelį. Taip, Xiaomi kameros yra labai geros, nes jos pagamintos bendradarbiaujant su vienu iš žymiausių fototechnikos gamintojų Leica. Brangesni telefonai tikrai turės Leica technologijas, todėl kameros bus tikrai kokybiškos.

Šiuolaikinių telefonų kameros yra panašios raiškos – 48, 50, 64 arba 108 Mpix. Tie, kas bent šiek tiek domisi fotografija, tikriausiai žino, kad šie skaičiai yra šioks toks reklaminis triukas. 2012 metais Nokia sugalvojo tokią technologiją, kuri leido paimti 9 pikselius, padarytus skirtingais objektyvais ir sujungti juos į 1 superpikselį. Vėliau Samsung, Huawei ir kiti gamintojai panašią technologiją pritaikė pas save. Tik jie ima 4 pikselius ir jungia į 1. Taip 108 megapikselių kamera fotografuoja 27 megapikseliais. Kadangi kamera dabar turi 3-4 skirtingus objektyvus, o nuotrauka yra padaroma sujungus visomis kameromis padarytus kadrus, toks megapikselių skaičiavimas yra įprastas. Kartais galite net pamatyti tokius užrašus prie specifikacijų 108+48+2+2. Taip išvardinama visų keturių objektyvų raiška.

Į ką reiktų atkreipti dėmesį renkantis telefoną pagal kamerą?

Pirmiausiai, reiktų atkreipti dėmesį į fotografavimo patogumą. PRO rėžimas su rankiniais nustatymais yra įkandamas ne kiekvienam vartotojui. Dėl to kamerų programėlės turi paruoštus nustatymus: portretas, sportas, vakarėlis, gyvūnas, paplūdimys ir t.t. Tokie nustatymai padeda greitai ir kokybiškai padaryti kadrą. Rinkdamiesi telefoną visada atkreipkite dėmesį į fotografavimo tamsoje rėžimus. Šiuolaikiškas telefonas su 48-108 megapikselių kamera tikrai gerai fotografuoja dieną esant natūraliam apšvietimui, tačiau ar kokybės pakanka naktiniam rėžimui arba vakarėliui?

Antras momentas – priekinė kamera. Jei esate didelis asmenukių mėgėjas arba kuriate turinį, priekinė kamera turėtų būti labai gera. 32 megapikselių kamera yra kur kas geriau nei 16, tiesa? Bet viskas priklauso ir nuo programinės įrangos. Dėl to reiktų pasidomėti, ar tikrai kamera yra skirta asmenukėms.

Nauji Xiaomi telefonai turi tikrai geras kameras, todėl dėl jų jaudintis tikrai nereikia. Nebent esate video turinio kūrėjas ir jums reikia kažkokių specifinių funkcijų, pavyzdžiui, aukšto kadrų per sekundę dažnio, makro rėžimo ir t.t. Xiaomi turi ką pasiūlyti visų poreikių žmonėms.

Procesoriai ir ekranai

Ekranai ir jų kokybė tiesiogiai priklauso nuo naudojamo procesoriaus ir baterijos talpos. Kuo ekranas geresnis, tuo daugiau energijos jam reikia, kad būtų pasiekta maksimali raiška ir ryškumas. Baterija tą energiją saugo, o procesorius – valdo. AMOLED ekranas atrodo tikrai įspūdingai, nes jis yra dažniausiai bent 1200 nitų ryškumo ar net daugiau. Tai reiškia, kad kuo daugiau nitų išgaunama, tuo ryškesnis vaizdas yra esant intensyviai saulei.

Ekrano įstrižainės yra panašios – 6,4-6,73 colio. Jei seniau ekrano įstrižainė buvo gana svarbus kriterijus renkantis telefoną, tai dabar ji visiškai nieko nereiškia. Visi mokame naudotis pakankamai dideliais telefonais. Jei reikia mažesnio – renkamės perlenkiamus modelius (pavyzdžiui Xiaomi Mix Fold 2).

Reiktų atkreipti dėmesį, į branduolių skaičiųir vidinę atmintį RAM. Paprastai telefonai yra 8 branduolių, tačiau RAM skiriasi gana ženkliai:

Xiaomi dirba su naujausiai 2 kartos Snapdragon procesoriais, kurie yra labai kokybiški. Pigesniuose telefonuose vis dar montuojami kiniški MediaTek procesoriai, tačiau tai jau gana retas atvejis, sutinkamas biudžetiniuose modeliuose.

Xiaomi telefonų kainos

Kainos.lt portale yra skirstymas pagal kainas. Jis skirtas tiems, kurie turi ribotą biudžetą ir nori gauti tam tikram kainos segmentui priklausančius modelius.

Populiariausi yra 200-300 eurų vertės telefonai. Už 300 eurų galima įsigyti Redmi ir Poco telefonus. Redmi Note 11 Pro yra vienas iš populiariausių modelių. Nors yra ir naujesnių modelių, tačiau už tokią kainą gauti 11 versiją yra labai geras sandoris.

300-400 eurų vertės telefonai taip pat yra labai populiarūs, kadangi būtent tiek kainuoja vienas iš geriausių modelių – Xiaomi Mi 12 Lite. Pro versija kainuoja daugiau nei 400 eurų, nes tai vienas iš populiariausių flagmanų.

Išsirinkite savo Xiaomi telefoną jau dabar.